Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde9 Nisan Perşembe Günü öğle namazı öncesinde Merkez Çarşı Camiinde tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu. Aynı günün akşamında düzenlenen yemekte Kaymakamımız Sn. İbrahim Halil TOPRAK, ilçemiz emniyet teşkilatı mensuplarıyla buluştu ve yemek sonunda yaptığı konuşmada; 'Demokratik düzenin, temel hak ve özgürlüklerin korunmasında, huzur ve güven ortamının sağlanmasında önemli görevler üstlenen polisimiz; Anayasa ve yasalara bağlılıkla yerine getirdiği bu göreviyle zor bir vazifeyi üstlenmiştir ve fedakarca gece gündüz demeden bu kutsal görevi ifa etmektedir' diyerek polislerimize teşekkürlerini bildirdi ve polis haftasını kutladı.

10 Nisan Cuma Günü Saat 09.30'da başlayan çelenk sunma törenine, Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK,Garnizon Komutanı Kd. Bçvş.Murat AVCI, Belediye Başkanı Kadir ÜÇER, İlçe Emniyet Amiri Komiser Ahmet CAMCI ve diğer protokol üyeleri, PolisTeşkilatı mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk Sunma töreni akabinde ilçemiz şehitleri unutulmayarak, Şehit Astsubay Bahadır ÖZENÇ ve şehit öğretmen Mustafa MUMCU, kabirleri başında ziyaret edildi.