Bayat, Emirdağ ve İscehisar Kaymakamlıklarının katkılarıyla ortaklaşa hazırlanan 'İlmek İlmek İşlenen Hayaller Taşlar ve Düşler' Güzel Sanatlar sergisi 15-17 Nisan tarihleri arasında Park Afyon Alışveriş Merkezinde gerçekleştirildi. Sergide ilçemizin Kök Boyalı Bayat Kilimleri, Emirdağ'ın El Yapımı Oyuncak Bebekleri ve İscehisar'ın Sanatsal Mozaikleri tanıtıldı.

Serginin açılışı 15 Nisan Cuma günü Vali Yardımcıları Musa USLAN, Adem USLU, Erhan GÜNAY, Kaymakamımız İbrahim Halil TOPRAK, Emirdağ Kaymakamı Akın AĞCA, İscehisar Kaymakamı Ali ALTINKAYNAK ve İhsaniye Kaymakamı Hamit BAĞLAMA tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından katılımcılar tarafından sergi gezildi. Akabinde Vali Yardımcısı Adem USLU, Kaymakamımız İbrahim Halil TOPRAK, Emirdağ Kaymakamı Akın AĞCA ve İscehisar Kaymakamı Ali ALTINKAYNAK ile beraber basına açıklamada bulundu. Açıklamasında özetle 'Bu tür organizasyonların, ilçelerin kültürel mirasının tanıtılmasında büyük önem arz ettiğini, bu sebeple ilçe kaymakamlarını kutladığını' belirtti.

Açılışın ardından sergiyi Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA ziyaret etti. 17 Nisan Pazar gününe kadar açık kalan sergi katılımcıların beğenisini kazandı.