Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV) dünyaya teşriflerinin, 1444. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimizin bütün yönleriyle daha iyi tanıtılması, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve yardımlaşma duygusunun güçlendirilmesi, bu vesile ile toplumun her kesimine ve tüm insanlığa O'nun öğretilerinin ulaştırılması amaç edinilmiştir. Bu vesile ile 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası ilçemiz merkez ve köylerinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlçe Müftülüğümüz organizesinde gerçekleştirilen etkinliklerde ilk olarak 19 Nisan Cuma günü Merkez Çarşı Camii önünde kutlu doğum aşı ikramı yapıldı. Akabinde Kızılay'a kan bağışında bulunuldu. 20 Nisan Cumartesi günü ilçemiz öğretmenevi konferans salonunda konferans gerçekleştirildi. Doc. Dr. Mustafa ÖNDER'in gerçekleştirdiği konferansa Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK, İlçe Müftüsü Sayın Resul İNCELİK, Emirdağ İlçe Müftüsü Sayın Mustafa AYDOS, İscehisar İlçe Müftüsü Sayın Talha DEMİRKAYA, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Konferans sonunda ilçemiz okullarında yapılan kutlu doğum yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

O'nun kardeşlik öğretisine sadık kalınarak, farklı dünya görüşüne sahip gençler bir araya getirilerek 'Gençlik Platformu' oluşturuldu.

Kutlu Doğum etkinliklerine üniversiteli gençlerimizin duyarsız kalmadığı ve İlçemiz Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yapılan etkinliklere bizzat katıldıkları görüldü.

İlçemiz Derbent, Akpınar, Mallıca, İmrallı ve Yukarıçaybelen köylerinde Peygamber Efendimiz (SAV) ile ilgili konferanslar düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu gözlenen tüm etkinliklerde katılımcılara Peygamber Efendimiz (SAV)' i anlatan neşriyat dağıtıldı ve O'nu temsilen gül takdim edildi.