İlçemiz dahilinde av ve yaban hayvanlarının yaşama ortamlarının ve mevcut popülasyonlarının korunması, yasak avlanmalara karşı gerekli tedbirlerin alınması, avlanma bölgelerinin belirlenmesi ve ilgili bütün kurumların birbirleriyle koordinasyonunun sağlanabilmesi amacıyla ilçemiz av komisyonu toplantısı 13 ocak çarşamba günü Kaymakamımız Sn. İbrahim Halil TOPRAK başkanlığında yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Bülent YILDIRIM, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hilmi AKTAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan IŞIK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sıtkı KAYA, Emirdağ Orman İşletme Şefi Sebahattin GÜNYELİ, Bakanlık 5.Bölge Yetkilisi Abdilkadir SEVİNÇ, Avcılar ve Atıcılar Kulübü İlçe Başkanı Abdullah KOCA ve Kulüp Üyeleri Ali İhsan ÖZENÇ, Mehmet MUMCU ve Nuh ÖZER katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda; avlanma süreleri, avlanma limitleri, avlanma usul ve şekilleri, avlanma araç ve gereçleri, avlanma sahaları ve popülasyonun azalması nedeniyle koruma altına alınması gereken hayvan türleri görüşülmüş ve karara bağlanmıştır.