Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından düzenlenen ve 32 ilden yüzlerce kültürel değerin görücüye çıktığı Bursa 1. ANADOLU GÜNLERİ FUARI 15-19 Nisan tarihleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Yaklaşık 2 milyon kişinin ziyaret ettiği fuarda Bayat Kilimlerimiz özgün haliyle sergilendi. Bayat Kilimlerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımının hedeflendiğini belirten Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK, fuara bizzat katılarak sergiyi yerinde takip etti.

Diğer sergilere göre el sanatı konusunda özgün bir değere sahip olan kilimlerimiz sergi boyunca büyük bir ilgi görürken Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent ARINÇ, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Hakan Yusuf GÜNER, Bursa Valisi Sayın Münir KARALOĞLU, Bursa Osmangazi Kaymakamı Sayın Dr. Necdet TÜRKER, Bursa Yıldırım Kaymakamı Sayın Mehmet AYDIN ve Bursa Nilüfer Kaymakamı Sayın Mustafa KILIÇ tarafından bizzat ziyaret edildi.

Bayat Kilimleri yerel basınında ilgi odağı oldu. Bursa yöresinde yayın yapan LİNE TV sergimizde çekim gerçekleştirdi ve kaymakamımızla röportaj yapmak suretiyle Bayat Kilimleri hakkında bilgi aldı.Bursa Line TV'nin Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK ile gerçekleştirdiği kilim röportajı videosunu izlemek için tıklayınız.