Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bu yıl 95. yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı; İlçe Milli Eğitim MüdürlüğünceAtatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. İlçemiz Öğretmenevi konferans salonunda devam eden kutlamalarda İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KÖKSOY açılış konuşmasını gerçekleştirdi ve akabinde İlçemiz İlköğretim öğrencileri tarafından hazırlanan 'Aşuk ile Maşuk' halk oyunu, Kasap Havası halk oyunu ve step dans gösterileri sergilendi. Özgün türkülerimiz, müzik öğretmeni Can ASOĞLU'nun sazı eşliğinde öğrencilerimiz tarafından en güzel bir şekilde seslendirildi.

Kutlama sonunda TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Araştırma Yarışmalarında, Küçük Yıldızlar Atletizm Yarışmalarında ve Genç Erkekler Puanlı Atletizm Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Tüm etkinliklerde duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK, öğretmen ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirip, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.